Przejdź do treści Przejdź do menu

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” - grupa V.

02-12-2022 22:34 Grupa V

Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. Szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

Wszystkie działania edukacyjne w minionym tygodniu, miały na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci, w celu zapobiegania chorobom zakaźnych przenoszących się drogą kropelkową, wyrabianie wśród dzieci nawyków prozdrowotnych oraz prawidłowego mycia rąk i zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Przedszkolaki poznały zawód lekarza a także specjalistów takich jak: pediatra, okulista, ortopeda, laryngolog, stomatolog.

Największą radość sprawiła dzieciom zabawa w naszym kąciku lekarskim, gdzie mogły pełnić rolę lekarza lub pacjenta i wykorzystać zdobytą na zajęciach wiedzę :-)