Historia

Historia przedszkola w pigułce.... fragment filmu „60 lat minęło…” powstałego na Jubileusz 60-lecia

Upływa szybko życie, jak potok płynie czas..." - aż trudno uwierzyć, że nasze przedszkole ma już 60 lat. Przedszkole powstało jako Przedszkole Z. P. W. im. J. Kluski "Merilana" w Bielsku-Białej przy ul. Widok 28. Usytuowanie przedszkola w pobliżu zakładu pracy ułatwiło jego pracownikom zapewnienie opieki swoim pociechom. W zależności od potrzeb funkcjonowało cztery lub pięć oddziałów przedszkolnych, do których uczęszczały dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

1967 Konkurs Czystości

Codziennie rano wszystkie przedszkolaki witały samolot, statek i pociąg urządzenia ogrodowe wykonane w czynie społecznym przez rodziców. Wyjątkowe usytuowanie budynku przedszkola w ogromnym, pięknym ogrodzie z dala od zgiełku miasta pozwalało na prowadzenie zajęć, czy spożywanie posiłków przygotowanych w przedszkolnej kuchni  na powietrzu.

1972 1974 1978

Wszystkie dzieci w przedszkolu odnajdywały radość i poczucie bezpieczeństwa. To tu odkrywały świat, rozwijały zdolności i fantazję muzykując na instrumentach i bawiąc się wspólnie misiami, lalkami czy samochodami. Kiedy ogród przykrywała śniegowa kołderka przedszkole odwiedzał Mikołaj. Radość z tej wizyty wyczytać można było w dziecięcych spojrzeniach!

Po okresie trzydziestoczteroletniego patronatu sprawowanego przez Zakłady Przemysłu Włókienniczego "Merilana" przedszkole przejęła Gmina Bielsko-Biała nadając placówce nazwę Miejskie Przedszkole Nr 25.

Obecnie nosi ona nazwę Przedszkole Nr 25 w Bielsku-Białej.

1979 1992

W czasie 60 lat działalności wiele zmieniło się w naszej placówce: mamy bezpieczne i nowe place zabaw, nasze sale są kolorowe wyposażone w nowe estetyczne meble. Budynek po remoncie zyskał nowy wizerunek. Nasi wychowankowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami edukacyjnymi a Rodzice bardzo angażują się w rozwój placówki.