„Zmierzamy do świata ludzi twórczych,
aktywnych, samodzielnych

Założenia koncepcji

• Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą, kształcącą.
  • Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka.
  • Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki.
  • Propaguje „ zdrowy styl żywienia”.
  • Aktywizuje dzieci poprzez nowatorskie rozwiązania metodyczne.
  • Angażuje rodziców i środowisko do realizacji zadań statutowych przedszkola.
  • Przedszkole umożliwia dzieciom osiąganie odpowiedniego rozwoju intelektualnego wraz z edukacją matematyczną.
  • Kształtuje postawy obywatelskie, patriotyczne oraz wychowuje do wartości.

Priorytety naszej pracy

• Zaspokajamy potrzeby dziecka.
  • Organizujemy jego aktywność.
  • Indywidualizujemy oddziaływania w zależności od potrzeb, możliwości i zainteresowań dziecka.
  • Organizujemy środowisko umożliwiające nabywanie świadomości społecznej przez dziecko.
  • Integrujemy proces wychowania i edukacji.
  • Respektujemy prawa dziecka.
  • Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów w konkursach i olimpiadach.

Cele i zadania

• Wspomagamy rozwój uzdolnień oraz kształtujemy czynności intelektualne potrzebne w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji.
  • Budujemy system wartości tak, żeby dzieci lepiej orientowały się w tym, co jest dobre, a co złe.
  • Uczymy dzieci radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w tym także łagodniejszego znoszenia stresów i porażek.
  • Rozwijamy umiejętności społeczne dzieci w celu poprawnych relacji z innymi dziećmi i dorosłymi.
  • Wzbogacamy wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym, technicznym  i środowisku.
  • Zapewniamy warunki do wspólnej zabawy i rozwoju ruchowego.
  • Rozwijamy dziecięcy świat wartości estetycznych poprzez uczestnictwo w różnych formach kulturalnych.
  • Zapewniamy dzieciom równe szanse edukacyjne poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności.

Współdziałanie ze środowiskiem i rodzicami

1. Prowadzenie ciekawych form pedagogizacji rodziców.
  2. Organizowanie uroczystości dla rodziców i środowiska.
  3. Współdecydowanie przez rodziców w sprawach przedszkola.
  4. Kontynuowanie współpracy z przedszkolem Matierska Skola na Słowacji.
  5. Podejmowanie współpracy z różnymi instytucjami celem wzbogacenia i uatrakcyjnienia procesu edukacji dziecka.

Tradycje przedszkolne

Przedszkole ma własne tradycje, co podkreśla jego odrębność i specyfikę.
Placówka ma swoje logo oraz kalendarz imprez i wydarzeń:

• Święto ziemniaka,
  • akcja „Sprzątanie świata”,