''Bajki, baśnie, bajeczki'' - czyli Tydzień Postaci z Bajek - grupa II.

26-02-2022 22:30

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W tym tygodniu dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były również zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Ten Tydzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża a zło zostaje ukarane.