"Bezpieczne zabawy zimowe"- grupa V.

12-02-2023 21:58

Pewnego piątkowego, zimowego poranka, przedszkolaki z grupy V pojawiły się w studiu telewizyjnym jako widownia "Zimowej TV". Pani Dagmara przebrana jako dziennikarka Dominika Przerębel zadawała dzieciom pytania dotyczące zdjęć zarejestrowany przez miejski monitoring o rodzeństwie, które bawiło się na sankach blisko ruchliwej ulicy. Dzieci zastanawiały się nad bezpieczeństwem takich zachowań oraz uczuciami uczestników wypadku drogowego. Program się skończył, a przedszkolaki przeszły do kolejnych aktywności: oceniały bezpieczeństwo zimowych zabaw. Układały zdania z kier lodowych, określały nastrój zimowej melodii poprzez wskazanie wesołego lub smutnego bałwanka. Naśladowały jazdę na łyżwach, nartach, sankach, a także usprawniały swój aparat artykulacyjny poprzez ćwiczenia dzwiekonaśladowcze. Zajęcia te miały na celu uwrażliwienie dzieci na emocje pojawiające się w życiu codziennym oraz utrwalenie zasad bezpiecznej zabawy zimą.