Ceramika w grupie V

16-10-2023 21:22 Grupa V

10 października w naszej grupie odbyły się warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz, że jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba. Zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały , wałkowały, robiły ozdoby patyczkiem i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty.
Efektem twórczej pracy są piękne sowy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do przedszkola.
Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.