''Chcę być matematykiem'' - grupa 6.

03-03-2021 21:21

W grupie 6 dzieci uczestniczyły w zajęciach „Chcę być matematykiem”. Matematyka to magia! Matematyka jest fajna! Tutaj też kryje się matematyka! Takie zachwyty nad „królową nauk” można było usłyszeć z ust każdego przedszkolaka, który brał udział w ciekawych, proponowanych przez nauczycielki zabawach matematycznych. W trakcie podejmowanej działalności stymulowano myślenie dziecka w połączeniu z dawką pozytywnych emocji. To szczególnie ważny etap w rozwoju umysłowym dzieci, w którym kształtowanie umiejętności matematyczno-logicznych ma niebagatelne znaczenie. Ciekawym i skutecznym sposobem na zachęcenie dzieci do nauki i zgłębiania wiedzy była codzienna zabawa, której celem było skuteczne i atrakcyjne wprowadzanie matematyki na zajęciach z przedszkolakami. Podczas zabaw wykorzystano: wiatrak matematyczny, matę do kodowania, wagę i odważniki, zegary, miarki krawieckie itp.