Dzielni jak strażacy!

23-11-2019 22:05 Grupa V

20 listopada grupa V odwiedziła Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 1 w Bielsku – Białej. Wizyta była doskonałą okazją do bliższego poznania pracy strażaka i zagrożeń z nią związanych. Przedszkolaki w bezpośrednim kontakcie ze strażakiem poznały jego ubiór, umiejętności oraz sprzęt hydrauliczny i gaśniczy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się różnego typu wozy strażackie. Dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób, oraz prawidłowo zachować się w czasie zagrożenia i na jakie alarmowe numery telefonu dzwonić. Spotkanie zakończyło się niespodzianką! Prawdziwą frajdą był wyjazd drabiną mechaniczną ponad dachy!

Również na stronach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej można znaleźć artykuł na temat wizyty Przedszkola nr 25 u Strażaków.