Przejdź do treści Przejdź do menu

''Dzielni jak strażacy'' - grupa VI.

02-10-2022 21:50 Grupa VI

Grupa VI w dniach 26-30 września poznawały pracę strażaków. Realizowaliśmy zadania wynikające z preorientacji zawodowej. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, poznawały sprzęt strażacki oraz zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia. Korzystały z telefonu i utrwaliły sobie numer do straży pożarnej- 998 oraz ogólnopolski- 112. Uczestniczyły w teście sprawnościowym na strażaka, podczas którego sprawdzały jak szybko się ubiorą i pokonają tor przeszkód. Ponadto oglądały filmy edukacyjne dotyczące pracy strażaków, śpiewały piosenki o dzielnych strażakach. Wysłuchały opowiadania Cz. Janczarskiego „ Jak Wojtek został strażakiem?”. Poznały informacje o pracy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jak się zachować, gdy powstanie pożar. Przedszkolaki ćwiczyły jak sprawni strażacy oraz bawiły się w zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Wykonywały prace plastyczne na temat „Strażacy”. Efekty naszej pracy zostały wzmocnione przez przygotowany wspólnie z rodzicami kącik tematyczny „ Jesteśmy strażakami. To był tydzień wielu wrażeń i wyzwań!!