Przejdź do treści Przejdź do menu

Dzień Kota w grupie 3.

07-03-2021 11:18 Grupa 3

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
We wtorek, 17 lutego dzieci z grupy III  obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Dzieci z zainteresowaniem otwierały listy od kota Rademesa i wykonywały zadania, które dla nich przygotował. Naśladowały mowę kota, kocie ruchy, rozkodowywały ukryte wiadomości, odczarowywały pech, który przynoszony jest przez czarne koty. Dużo radości sprawił dzieciom konkurs  było picie mleka…oczywiście jak przystało na kotki, przygotowane były miseczki. Była kocia gra „Memory”, a także zagadki, gdzie dzieci rozpoznawały znane koty z bajek. Na zakończenie za rozwiązanie wszystkich zadań dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.