Przejdź do treści Przejdź do menu

"Dzień kropki"- grupa VI.

18-09-2022 20:19 Grupa VI

15 września dzieci z grupy VI  uroczyście obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. 
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i" ,kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi uczestniczyliśmy w różnorodnych zabawach muzycznych i ruchowych z wykorzystaniem  kolorowych kropek, sami projektowaliśmy obrazek z kropki. Najwięcej radości dostarczyła Nam gra "Twister".