''Dzień Kundelka'' - grupa VI.

25-10-2022 21:10

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz dowiedziały się jakie obowiązki niesie ze sobą posiadanie psa oraz rozmawiały o odpowiedzialności za „ czworonoga”. Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość! Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były psy. Wykonały postać pieska techniką origami. Samodzielnie ją ozdabiały i wymyślały pieskom imiona. Opowiadały o swoich pieskach. Chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, muzyczno – ruchowych i sportowych. Podejmowały zabawy tematyczne i konstrukcyjne. Był to mile spędzony czas przepełniony zabawą, muzyką i pozytywną energią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Zapraszamy do fotogalerii.