Dzień Listonosza i zabawy tematyczne w grupie 6.

25-10-2020 22:11 Grupa 6

W tym tygodniu w grupie 6 świętowaliśmy Dzień Listonosza – nie zabrakło różnych zabaw matematycznych. Przypomnieliśmy sobie na czym polega praca listonosza i poznaliśmy drogę listu od nadawcy do adresata. Głównym tematem tygodnia były Emocje. Uczyliśmy się rozpoznawać emocje, które namalowaliśmy za pomocą farb. Kształtowaliśmy postawy prospołeczne u dzieci, rozmawialiśmy o emocjach które towarzyszą nam przy wykonaniu dobrego uczynku oraz o tym jak możemy pomagać innym zarówno w domu jak i w przedszkolu. Wykonaliśmy wspólnie także ''Drzewko dobrych uczynków'' na którym przyklejone zostały serduszka z imionami dzieci które zrobiły dobre uczynki. Przez cały tydzień dzieci miały możliwość doklejania następnych serduszek z dobrymi uczynkami. Drzewko jest bogate w piękne serduszka bo dzieci potrafią mieć wielkie serce dla innych! Zdjęcia prac plastycznych będą dostępne w nowej zakładce ''Galeria prac''. Korzystaliśmy także z pogody                    i wybraliśmy się na plac zabaw przy SP 27.