Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień Świętego Patryka - grupa VI

29-03-2024 20:51 Grupa VI

14.03 w przedszkolu na zajęciach j. angielskiego obchodziliśmy irlandzkie święto - Dzień św. Patryka. Najważniejszym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do krajobrazu Irlandii. Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami i symbolami związanymi z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały legendę o skrzacie o imieniu Leprechaun, który ukrywa złoto na końcu tęczy. Towarzyszyło temu mnóstwo wesołych zabaw przy dźwiękach irlandzkiej muzyki; dzieci uczyły się także tańca irlandzkiego. W trakcie zabaw i opowieści przedszkolaki poznawały i utrwalały angielskie słownictwo, takie jak gold, shamrock, rainbow, to pinch, to catch, hat, shoes, Ireland i inne. Serdecznie dziękujemy rodzicom za piękne przygotowanie dzieci do obchodów tego święta 🙂