Jesień w grupie V

09-10-2023 20:58 Grupa V

Jesień to pora roku , która sprzyja  rozwijaniu umiejętności rozpoznawania różnych barw i odcieni, nazywaniu oznak jesieni, znajomości drzew i ich liści i  owoców, rozpoznawaniu i określaniu  smaku owoców i warzyw. Prowadzone zajęcia rozwijają  zainteresowania  dzieci jesienną przyrodą , utrwalają i porządkują  zdobyte wiadomości na temat jesieni, odwołują  się do pamięci dzieci. Wiele zabaw jest ukierunkowanych na rozwijanie logicznego myślenia, w tym kształtowanie słuchu fonemowego oraz umiejętność liczenia w dostępnym zakresie z wykorzystaniem  liczmanów z tworzywa przyrodniczego: kasztanów, żołędzi, szyszek i liści. W trakcie zabaw plastycznych obserwowana przyroda ma wpływ na pobudzanie kreatywnego działania i wykorzystania w trakcie działalności tworzywa przyrodniczego. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci korzystają z tablicy interaktywnej, rozwiązują  ciekawe zadania. Podczas wyjść do ogrodu przedszkolnego dzieci mają możliwość prowadzenia obserwacji z użyciem lup a następnie korzystania w kąciku przyrody z dostępnych mikroskopów. Przedszkolaki uczestniczą w zabawach ruchowych i zabawach tropiących.