Przejdź do treści Przejdź do menu

"Jesienne inspiracje" w grupie V.

03-10-2021 21:14 Grupa V

Jesień, Jesień, Jesień kolorowa
skarby swoje nam rozdaje.
Jesień jesień, jesień kolorowa
płynie ponad krajem…

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. Przedszkolaki spędzają dużo czasu w naszym pięknym ogrodzie. Szukają „darów jesieni”, które gromadzą w kąciku przyrody. Prowadzą systematyczną obserwację drzew, rozróżnia je po wyglądzie, potrafią wymienić ich nazwę i rozpoznać liście. Wykonują piękne prace plastyczne: stemplowanie patyczkami korony drzewa jesiennego, wykonanie postaci Pani Jesieni z materiałów do recyclingu. Wykonanie ogromnych , kolorowych drzew - to nasz jesienny hit, który pięknie ozdobił szatnie, Do zabaw plastycznych wykorzystujemy masę solną i plastelinę. Natomiast kasztany i żołędzie stanowią świetny materiał do zabaw matematycznych i gier. Przedszkolaki bardzo lubią jesień i jej skarby, ale też z niecierpliwością czekają na kolejną porę roku.