Przejdź do treści Przejdź do menu

„Jestem Polakiem i Europejczykiem” - grupa 6.

15-05-2021 22:50 Grupa 6

Za nami kolejny tydzień pracy z dziećmi. Tym razem realizowaliśmy zadania dotyczące poznawania najbliższego środowiska – Polski i tego dalszego- Europy. Już w przedszkolu zapoznajemy dzieci z mapą Polski, opowiadamy o naszym kraju, ukazujemy piękno i historię naszej Ojczyzny. Nasze przedszkolaki wiedzą, że są Polakami, znają symbole narodowe. Jesteśmy również mieszkańcami Europy a nasz kraj należy do wspólnoty – Unii Europejskiej. Wprowadzenie elementów edukacji europejskiej poprzez zabawę jest istotne, gdyż dziecko właśnie tak uczy się i zdobywa nowe doświadczenia, które będą procentowały w późniejszym, dorosłym życiu. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne (patrz galeria gr. VI), układały puzzle, rozsypanki wyrazowe, kolorowały obrazki tematyczne. Gromadziły książki o Polsce i Unii Europejskiej, oglądały ilustracje a nauczycielki czytały zamieszczone informacje.