Przejdź do treści Przejdź do menu

Rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci - grupa 6.

20-06-2021 22:15

W roku szkolnym 2020/2021 w grupie VI realizowałyśmy program stymulujący rozwój dziecka zdolnego pt. „Jestem zdolny- rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym”. W trakcie podejmowanych działań zachęcałyśmy dzieci do udziału w konkursach: plastycznych, muzycznych, recytatorskich. Konkursy były organizowane przez placówki przedszkolne na terenie Bielska- Białej, Muzeum Złotej Rybki oraz przez nauczycielki przedszkola. Dzieci przejawiające wszelkie zdolności i talenty zauważano wśród rówieśników, wspierano je, rozwijano ich zdolności, wzbogacano wiedzę na dany temat i ciągle zachęcano do działania. Głównym założeniem programu było stworzenie warunków dzieciom zdolnym do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, który może doprowadzić do pełnego „rozkwitu” ich zdolności i zainteresowań. W ciągu roku szkolnego wszystkie dzieci z grupy wzięły udział w konkursie, jaki ich interesował tematycznie. Otrzymały za swoją pracę dyplomy i nagrody rzeczowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii foto:-)