''Majowe święta'' - grupa V.

03-05-2023 22:52
W minionym tygodniu zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja - Uchwalenie Konstytucji 3 maja. To była bardzo dobra okazja do rozmowy z naszymi przedszkolakami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski i utrwaliły symbole narodowe. Dzieci pięknie recytowały wiersz  „Katechizm dziecka polskiego”, ''Barwy ojczyste'' i śpiewały piosenkę ''Jestem Polką i Polakiem'' oraz ''Polska, to nasz dom''. Starszaki znakomicie wykonały również wszystkie zadania związane z kodowaniem a efekty działań można podziwiać na zdjęciach :-)