"Mali Giganci" czyli trzeci dzień obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

20-09-2019 23:11 Grupa VI

Dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Mali Giganci". Zostały one zorganizowane z okazji  "Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka".

18 września 2019r., w trzecim dniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, grupa 8 bielskich przedszkoli, pod zobowiązującą nazwą „MALI GIGANCI”, spotkała się aby uczestniczyć w różnorodnych warsztatach:

1. W kolorowy świat owoców zaprosiło Przedszkole nr 9 tworząc fantastyczne owocowe kompozycje i sałatki.
  2. Przedszkole nr 25 prowadziło zabawy matematyczne z wykorzystaniem maty do kodowania.
  3. Podczas warsztatów plastyczno-konstrukcyjnych, przygotowanych przez Przedszkole nr 29, dzieci tworzyły przestrzenne prace plastyczne metodą orgiami.
  4. Maria Montesori i jej metoda zagościła na warsztatach prowadzonych przez Przedszkole nr 31.
  5. Mali karatecy z Przedszkola nr 52 zaprezentowali zabawy i ćwiczenia ruchowe na macie oraz pokazy technik obronnych.
  6. Podczas zabaw z nauczycielami Przedszkola nr 38 - dzieci wykonały kreatywne zabawki z mąki.
  7. Robotykę i kodowanie zaprezentowało Przedszkole nr 54, wykorzystując współczesne technologie.
  8. Nauka jest niesamowita! - o tym mogły się przekonać dzieci podczas eksperymentów i badań prowadzonych przez Przedszkole nr 55.

Wszystkie aktywności dzieci odbyły się, przy wspaniałej oprawie muzycznej Fabryki Dobrych Pomysłów „Pozytywka”.

Więcej zdjęć na stronach Portalu