20-09-2020 12:49

15 września 2020 r. dzieci z grupy VI uroczyście obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia  nasze ubrania  i sala przedszkolna - wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta, szaleliśmy  z kropką i emocjami! Szukaliśmy  talentów, przeganialiśmy  smutki, uczyliśmy się wspólnie  się jak dodawać innym      i sobie wiary we własne możliwości! Dzień Kropki w przedszkolu to wspaniała szansa na to, by przepracować wiele trudności i odkryć talenty naszych wychowanków, które czasami są tą maleńką kropką. Wiemy doskonale, że                  w całokształcie pracy z dzieckiem możemy powiększyć tę jego „kropkę- talent” rozwijając jego zainteresowania          i zdolności podczas prowadzonej pracy indywidualnej.

Dzień Kropki w przedszkolu – co to za święto?

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.