Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie 6.

29-11-2020 16:54

W zeszłym tygodniu obchodziliśmy w grupie 6 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, poznały postać Janusza Korczaka, dowiedziały się co oznacza obchodzone święto. To była wspaniała okazja, aby przypomnieć, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. Do obchodów tego dnia z UNICEF włączyły się placówki edukacyjne w całej Polsce, które zwróciły uwagę odbiorców na prawa dzieci, okazały solidarność z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane.

Przedszkolaki wykonały plakat pt. „Dzieci swoje prawa mają-teraz wszyscy już je znają”. Wycinały serduszka i przyklejały je pod obrazkami przedstawiającymi ich prawa. Śpiewały wspólnie piosenkę „Prawa dziecka”. To był wspaniały dzień. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji :-)