Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - grupa V.

20-11-2022 21:06

To, że ktoś jest inny nie oznacza wcale, że jest gorszy''

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Ten dzień ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Ma propagować otwartość, komunikowanie się, wolność słowa, sumienia i wiary. Międzynarodowy Dzień Tolerancji to odpowiedź na rosnącą falę wszelkiej nietolerancji na świecie. Dzieci brały aktywny udział w zabawach integrujących, oglądały film edukacyjny na temat tolerancji. Układały również słowa z rozsypanki wyrazowej i stworzyły pamiątkowy plakat. Podczas ''Burzy mózgów'' - dzieci wspaniale wymyślały hasła które kojarzą się z tolerancją i stworzyły ''książkę wartości''. Przypomnieliśmy sobie również znaną historię o ''Brzydkim kaczątku'' który nie był akceptowany ani szanowany w swojej rodzinie... Dzieci z wielkim entuzjazmem śpiewały piosenkę ''Tolerancja'' w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Dni Naszych oraz piosenkę ''Nieidealna'' z repertuaru Arki Noego.