Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja- I moduł „Kraina kreatywności” - grupa III.

07-11-2021 20:59

Wraz z końcem miesiąca ukończyliśmy realizację I modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja” wspierającego rozwój społeczny i emocjonalny przedszkolaków. W czasie trwania I modułu  „Kraina Kreatywności” stworzyliśmy „Kącik emocji”   w którym umieściliśmy słoik radości i smutku do którego wędrują narysowane przez dzieci emocje lub napisane przed nauczyciela. Natomiast emocjometr pomaga określić nastrój dziecka w danym dniu. Wspólnie z dziećmi zrobiliśmy butelkę spokoju, do której wrzuciliśmy m.in pomponiki, brokat, mydło w płynie cekiny. Obserwacja wnętrza butelki pomaga dzieciom w relaksacji i skupia ich uwagę na szczegółach. Prowadzono zabawy plastyczne, muzyczne, taneczne w których dzieci mogły wyrazić swoje emocje. Wprowadzono zabawę wyciszającą „Wędrujące kropelki”, która polegała na zamoczeniu dłoni w miseczce z wodą, podniesienie jej do góry i obserwacja spadających kropli wody. Każde dziecko miało tyle czasu na zabawę ile potrzebowało by się zrelaksować. Przedszkolaki wzięły aktywny udział w uroczystości „Dzień kropki”. Dzieci wysłuchały opowiadania Igi Gromady- „Blok Rysunkowy”. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat tego, że każdy z Nas jest wyjątkowy, mimo, że nie zawsze jest najlepszy w każdej dziedzinie życia. Jeden z Nas jest mistrzem śpiewu, malowania, matematyki inny natomiast mistrzem języka polskiego, sportu itp. W listopadzie rozpoczniemy kolejny II moduł ''Kraina Wyobraźni''. Zapraszamy do fotorelacji :-)