Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja- moduł I „Kraina kreatywności” - grupa V.

31-10-2021 21:33

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja- moduł I „Kraina kreatywności”. Grupa V z Przedszkola nr 25 w Bielsku- Białej zrealizowała treści tematycznie związane z założeniami projektu. W swojej placówce i na stronie internetowej przedszkola zamieszczono plakat projektu oraz plakat modułu pierwszego. Następnie przygotowano „Kącik emocji” w którym umieszczono słoik spokoju, złości i radości. W trakcie realizacji tematyki zwrócono uwagę by dzieci potrafiły rozróżniać emocje i próbowały je nazywać. Do zabaw z emocjami wykorzystano zakupione do placówki pacynkowe Emotki. Dzieci wzięły udział w zabawach dramowych, których celem było rozwijanie kreatywności dzieci, rozbudzanie wiary we własne możliwości oraz integracja dzieci w grupie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania J. Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”, poznały różne typy zachowań dzieci i nazywały towarzyszące tym zachowaniom emocje. Prowadzono zabawy plastyczne, muzyczne, taneczne w których dzieci mogły wyrazić swoje emocje. Wprowadzono zabawę wyciszającą „ Wędrujące kropelki”, która polegała na zamoczeniu dłoni w miseczce z wodą, podniesienie jej do góry i obserwacja spadających kropli wody. Każde dziecko miało tyle czasu na zabawę ile potrzebowało by się zrelaksować. Przedszkolaki wzięły aktywny udział w uroczystości „Dzień kropki”. 5-6 latki chętnie korzystały ze „słoików emocji”, w których umieszczały karteczki ze swoimi emocjami. Podczas realizacji pierwszego modułu „Kraina kreatywności” tworzono sytuacje budujące wrażliwość dziecka wobec innych osób, zwracano uwagę na kreowanie wartości i norm społecznych, kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłaszamy wykonanie zadań I modułu projektu.