MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ULUBIONA POSTAĆ W POLSKIEJ LITERATURZE DZIECIĘCEJ".

17-01-2022 22:24

Organizator:  Przedszkole Nr 25 ul. Widok 28 43-300 Bielsko- Biała

Koordynatorzy:  Agnieszka Tetłak, Dagmara Pawlik

Cele konkursu:

·        popularyzacja polskiej literatury dziecięcej

·        propagowanie idei czytania wśród dzieci

·        kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich

·        rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności

Warunki uczestnictwa:

·        W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie miasta Bielska – Białej.

·        Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem ulubionej postaci polskiej literatury dziecięcej.

·        Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej w formacie A3 lub A4.

·        Każde przedszkole może zgłosić maksymalnie dwie prace konkursowe wykonane przez dzieci z niewielką pomocą nauczyciela.

·        Każda praca powinna być opatrzona metryczką.

·        Prace należy dostarczyć osobiście do placówki lub wysłać na adres organizatora- Przedszkole Nr 25 ul. Widok 28 43-300 Bielsko- Biała.

·         Termin trwania konkursu i składania prac: 13.01.2022- 11.02.2022.

Kryteria oceny:

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

- 3-4 latki

- 5-6 latki

·        Jury będzie brało pod uwagę: samodzielność i wkład pracy adekwatny do wieku dzieci w ocenianej kategorii wiekowej, zgodność z tematem, walory estetyczne oraz inwencję twórczą.

Nagrody:

·        Przyznane zostaną nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej oraz do 3 wyróżnień.

·        Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.

Postanowienia końcowe:

·        Zgłoszone prace przechodzą na własność organizatora.

·        Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 18.02.2022r. na stronie organizatora https://przedszkole25-bielsko.pl/ wraz z galerią zgłoszonych prac.

·        Nagrody rzeczowe będzie można odbierać osobiście w dniach 21.02.2022- 23.02.2022 w godzinach od 8.00 do 16.30.

·        Dyplomy dla pozostałych uczestników oraz podziękowania dla nauczycieli zostaną umieszczone w skrytce na Dzienniku Podawczym CUW w Bielsku-Białej .

·        Każdy biorący udział w konkursie poprzez dostarczenie pracy konkursowej akceptuje warunki niniejszego regulaminu.

·        Prace niespełniające wymogów regulaminowych oraz dostarczone po terminie, nie będą brały udziału w konkursie.

·        Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu i nie będą udostępniane osobom trzecim.

·        Do wykonanej pracy prosimy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody rodzica/prawnego opiekuna na udział dziecka w w/w konkursie.