Mobilne Planetarium

12.03 dzieci miały okazję obejrzeć edukacyjną bajkę w niezwykłym miejscu, gdyż nasze przedszkole odwiedziło "Mobilne Planetarium". Ekranizacja filmów w takim odbiorze jest zupełnie inna niż film w wersji "płaskiej". Obraz okalający widza sprawia wrażenie zanurzenia się w przestrzeni. Taka forma zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. W wygodnych pozycjach, na miękkich poduszeczkach zapoznały się z niezwykłą historią dziewczynki o imieniu Mia, która przeniosła wszystkich w świat "Zaczarowanego globusa". Dzieci zapoznały się z nowymi zagadnieniami m.in. ze światłem słonecznym, porami roku, fauną, florą, pogodą, równikiem i biegunami Ziemi. To było bardzo ciekawe, nowe doświadczenie.