Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - wycieczka na militarną wystawę edukacyjną

15-11-2019 12:22 Grupa VI

W związku z realizacją kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020 - wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, tematyka kompleksowa zeszłego tygodnia w gr. VI związana była ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wspólnie przygotowały kącik patriotyczny, utrwaliły wiadomości związane z symbolami narodowymi, poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego, wykonały kokardy narodowe i nasze godło. W środę 6 listopada przedszkolaki odwiedziły centrum handlowe Gemini, w którym obejrzały militarną wystawę edukacyjną pojazdów, eksponatów i modeli, brały udział w warsztatach plastycznych oraz obejrzały film rysunkowy o Józefie Piłsudskim. To był bardzo ciekawy tydzień, przygotowujący dzieci do świadomego przeżycia Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.