Ogólnopolski Projekt ''Gramy zmysłami''.

07-10-2022 18:36

W tym roku szkolnym grupa V wraz grupą VI przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Pierwszym zadaniem do wykonania w październiku był ''sensoryczny spacer''. Dzieci z grupy VI świetnie bawiły się na ścieżce sensorycznej przy SP 27. Przedszkolaki, miały okazję do wielozmysłowego postrzegania świata i rozwijania swojej kreatywności realizując poszczególne zadania. Grupa V wykorzystała walory naszego pięknego ogrodu przedszkolnego. Zebrane dary segregowaliśmy kolorystycznie, nie zabrakło także zabaw ruchowych z wykorzystaniem naturalnych rekwizytów. Jesienne dary użyliśmy do stworzenia portretu Pani Jesieni, by rozwijać zmysł dotyku- zajęcia wzbudziły wiele radości i uśmiechu wśród dzieci. W sali powstał również kącik zmysłów. 🌰🍂🍁