Owoce i warzywa- z nich zdrowie i siła. Grupa VI.

30-10-2022 20:50

Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Realizując tematykę kompleksową "Dary ogrodu i sadu" dzieci poznały nazwy owoców i warzyw,  degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. W ramach zajęć wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie ogródki działkowe, gdzie mogliśmy podziwiać, w jaki sposób są uprawiane niektóre warzywa, a także próbowaliśmy rozpoznawać rosnące tam drzewa owocowe. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do sklepu warzywno- owocowego, gdzie zakupiliśmy kilka owoców. Na następny dzień przygotowaliśmy z naszych zakupów oraz z owoców przyniesionych z domu pyszną sałatkę owocową. Ten tydzień obfitował również w różnorodne formy działalności- układaliśmy rytmy z owoców, tworzyliśmy zabawne kukiełki z warzyw, a nawet powstały pyszne torty owocowe. Zapraszamy do galerii.