Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Podsumowanie realizacji II modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja– WYOBRAŹNIA.

12-01-2022 23:01

Na przełomie listopada i grudnia realizowaliśmy II moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego EmocjaWYOBRAŹNIA. Rozmawialiśmy z dziećmi o wyobraźni i jej znaczeniu w codziennym życiu. Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytania: Co to jest wyobraźnia? Co to znaczy, że ktoś ma wyobraźnię? Jak można rozwijać wyobraźnię? . Dzieci wysłuchały bajki „ Żółty balonik”. Wykonały plakaty wyobraźni. Oglądały świat przez różowe okulary, a potem obrazy przeniosły na kartkę papieru. Bawiliśmy się wykorzystując kreatywne działanie w zespole i tworzyliśmy portret Mikołaja oraz bałwanki. Dzieci z grupy III stworzyły ''Kącik zmysłów'' w którym wspaniale się bawiły. Zmysły ćwiczyliśmy za pomocą różnorodnych zabaw. Szczególnie przypadły dzieciom zabawy z zamkniętymi oczami, w których miały pobudzić wyobraźnię i odgadnąć co trzymają w dłoniach. Były również prace plastyczne rozwijające wyobraźnię, które możemy podziwiać na zdjęciach oraz zakodowana kolorowanka. Dzięki wykonanym zadaniom ukończyliśmy Moduł II i przystępujemy do realizacji Modułu III- Magiczna moc słów.