Przejdź do treści Przejdź do menu

Podsumowanie realizacji II modułu Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja– WYOBRAŹNIA.

12-01-2022 23:01 Grupa III Grupa V

Na przełomie listopada i grudnia realizowaliśmy II moduł Międzynarodowego projektu edukacyjnego EmocjaWYOBRAŹNIA. Rozmawialiśmy z dziećmi o wyobraźni i jej znaczeniu w codziennym życiu. Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytania: Co to jest wyobraźnia? Co to znaczy, że ktoś ma wyobraźnię? Jak można rozwijać wyobraźnię? . Dzieci wysłuchały bajki „ Żółty balonik”. Wykonały plakaty wyobraźni. Oglądały świat przez różowe okulary, a potem obrazy przeniosły na kartkę papieru. Bawiliśmy się wykorzystując kreatywne działanie w zespole i tworzyliśmy portret Mikołaja oraz bałwanki. Dzieci z grupy III stworzyły ''Kącik zmysłów'' w którym wspaniale się bawiły. Zmysły ćwiczyliśmy za pomocą różnorodnych zabaw. Szczególnie przypadły dzieciom zabawy z zamkniętymi oczami, w których miały pobudzić wyobraźnię i odgadnąć co trzymają w dłoniach. Były również prace plastyczne rozwijające wyobraźnię, które możemy podziwiać na zdjęciach oraz zakodowana kolorowanka. Dzięki wykonanym zadaniom ukończyliśmy Moduł II i przystępujemy do realizacji Modułu III- Magiczna moc słów.