Polska - moja ojczyzna - grupa VI.

13-11-2022 19:56

Temat poprzedniego tygodnia brzmiał „Polska- moja Ojczyzna”. Przedszkolaki dowiedziały się jakie mamy symbole narodowe, legendy polskie i tradycje. Poznały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...” oraz wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego pt. „Co to jest Polska?”.

Dzieci uczyły się jak dbać o swoją Ojczyznę oraz pielęgnować wartości patriotyczne. Przedszkolaki rozwiązywały krzyżówki, uzupełniały zadania i wskazywały na mapie Polski morze, niziny, wyżyny i góry oraz stolicę – Warszawę i rzekę Wisłę oraz nasze miasto Bielsko- Biała. Podsumowaniem zajęć był quiz „Co wiem o Polsce?”. W ramach zajęć plastycznych przygotowały własnoręcznie zrobione kotyliony oraz orzełki.

10 listopada braliśmy również udział w akcji "Szkoła do hymnu", odświętnie ubrani oraz w odpowiedniej pozycji odśpiewaliśmy hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Zapraszamy do galerii.