Powitanie wiosny.

„ŻEGNAJ  ZIMO – WITAJ WIOSNO” –CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 W „PRZEDSZKOLU nr 25"

Ach!  Co to był za dzień ….Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna  naszego przedszkola. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Dla wszystkich przedszkolaków to znak, że coraz bliżej lato.  Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców.  Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca wszystkie grupy uczestniczyły w uroczystości pt „Żegnaj zimo – witaj  wiosno prowadzonej przez panią Agnieszkę Tetłak i Patrycję Krzak. Nasze przedszkolaki ze wszystkich grup razem ze swoimi Paniami zebrały się w ogrodzie przedszkolnym. Każdą głowę przedszkolaka zdobiły kolorowe opaski w różnych kolorach dla poszczególnych grup. Na początku dzieci wysłuchały legendy o zwyczaju pożegnania Zimy, pradawnym symbolem Marzanny. Przedszkolaki również miały przygotowaną swoją Marzannę. Jak co roku pan Edzio porannym pociągiem następnego dnia zabrał ją nad morze, by tam najbliższym statkiem wysłać ją w inne dalekie kraje.

Następnie na dzieci czekały do wykonania różnorodne zadania. Każda z grup miała za zadanie wykonać własny gaik, którym będzie witać Wiosnę. Były zagadki dotyczące zwiastunów wiosennych, zabawy z  przeliczaniem kwiatów, układaniem rytmów, zabawa muzyczna z chustą animacyjną, eksperymenty z farbami- tworzenie zielonej barwy z połączenia dwóch kolorów, zabawy tropiące- wyszukiwanie kwiatów w kolorze opasek. Na zakończenie dzieci pożegnały zimę wierszykiem.

"Marzanno, marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy". Grupa IV oraz V zaśpiewały wiosenne piosenki i dzieci wraz ze swoimi gaikami udały się do sal przedszkolnych.