Powitanie Wiosny w grupie 6.

23-03-2021 21:41

WIOSNA! To chyba najbardziej wyczekiwana pora roku. Po długiej zimie, jaką mamy w Polsce, z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych symptomów, które utwierdzą nas w przekonaniu, że zima odeszła na dobre. Dzieci również nie mogą się doczekać dni, gdy będą mogły spędzać więcej czasu na powietrzu.

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa Panno,
Ciebie pożegnamy,
Wiosnę powitamy!”

We wtorek 23 marca wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego długo wyczekiwanego dnia przyszły ubrane na kolorowo i rozpoczęły dzień pod hasłem „Kolorowa wiosna!”. Przedszkolaki, już w poprzednim tygodniu przygotowywały się poznając tematykę związaną z wiosną. Dzieci z grupy 6 wysłuchały wiersza recytowanego przez Huberta „Przyjście wiosny”. Następnie rozpoczęło się świętowanie z wiosną. Było ono nieco inne niż zawsze ze względu na sytuację Covid-19 w naszym kraju. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną „Wiosna” a potem rozwiązywały zagadki, rebusy fonetyczne, wskazywały zwiastuny wiosny wśród innych obrazków. Śpiewały wspólnie piosenki o wiośnie, tańczyły różne układy taneczne. Głośnym śpiewem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją tego dnia był spacer ulicami i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie i pogodzie. Mamy nadzieję, że dzięki staraniom wszystkich przedszkolaków wiosna zagości u nas na dobre!