Poznajemy nasze miasto: Bielsko-Biała - grupa V.

19-03-2023 1:25

W minionym tygodniu starszaki zapoznały się z różnymi zabytkami Bielska- Białej. Najchętniej wypowiadały się na temat ich ulubionych bajek: Reksia oraz Bolka i Lolka. Dzieci, rozpoznawały i nazywały charakterystyczne zabytki, budowle Bielska – Białej, czytały nazwy i dzieliły na sylaby. Były również rozmowy swobodne na temat adresu zamieszkania dzieci oraz adresu przedszkola. Poznały historię powstania miasta oraz herb. Obejrzały  film promujący nasze miasto, a studio filmów rysunkowych w Bielsku-Białej było inspiracją do stworzenia pracy plastycznej. To była dobra okazja do utrwalenia piosenki ''Polska to  nasz kraj''. Celem działań dydaktycznych było poznanie historii miasta, zabytków oraz wielu atrakcji turystycznych naszego wyjątkowego miasta i  propagowanie idei lokalnego patriotyzmu.