„Poznajemy różne zawody” - grupa 6

23-05-2021 15:13

Zgodnie z rozporządzeniem MEN nauczyciele przedszkolni zobowiązani są do prowadzenia w przedszkolu zajęć obejmujących preorientację zawodową. Ma ona na celu wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, kształtowanie umiejętności rozpoznawania zawodów oraz pobudzenie i rozwijanie ich uzdolnień. Takie założenia realizowane były podczas zajęć w przedszkolu w grupie VI – „Poznajemy różne zawody ”. W trakcie zajęć i zabaw z dziećmi wykorzystano metody aktywizujące je do działania. Wspólnie z dziećmi obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Wszyscy dla wszystkich”, przygotowaliśmy kącik zawodów, w którym zaprezentowano zawody oraz akcesoria niezbędne do ich wykonywania. Następnie rozwiązywały krzyżówki, utrwalały litery podczas wykreślanek literowych „zawody”. Miały możliwość udziału w zabawach tematycznych, wykorzystywały akcesoria zgromadzone w kącikach rotacyjnych, z zastosowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały postać strażaka, namalowały postacie, które reprezentują dany zawód. Dzieci wybrały odpowiedni napis i nakleiły go na swoją pracę. (galeria prac gr. VI). Nie zabrakło również zabawy na świeżym powietrzu:-)