Poznajemy zawód krawcowej - grupa III.

20-03-2022 19:55

W ramach tematyki „Poznajemy zawody”, przedszkolaki miały możliwość poznania pracy krawcowej „od podszewki”. Pani Ania, bardzo dokładnie objaśniła dzieciom i zademonstrowała na czym polega jej pasja. W czasie zajęć mieliśmy możliwość zapoznania się z akcesoriami potrzebnymi do szycia, poznania różnych rodzajów materiałów, oglądania wykrojów, etapami powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Zaprezentowała nam swoje narzędzie pracy i omówiła, na czym polega zawód krawcowej. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to bardzo trudna praca. W czasie zajęć Pani Ania uszyła  dwie czapki i dwa kominy. Wspólnie stworzyliśmy kącik tematyczny w którym dzieci wspaniale się bawiły :-)