Projekt ''Emocja'' - podsumowanie modułu KRAINA EMPATII.

22-05-2022 23:03

Przyszedł czas na podsumowanie kolejnego modułu z projektu Emocja'', który realizowany jest w ciągu całego roku szkolnego w grupie III i V. Tym razem wyruszyliśmy do Krainy Empatii, a w niej dzieci dowiedziały się czym jest empatia i jak możemy ją wykorzystać w życiu codziennym, jak szanować innych i okazywać im troskę. Dzieci wysłuchały takich bajek jak: „Dziewczynka z okienka”, „Tajemnica znikających ciasteczek” i opowiadania „Antek i i wycieczka do aquaparku”. Przedszkolaki, zastanawiały się nad tym: Jak można pomóc osobom chorym? W jaki sposób możemy okazać zrozumienie osobom niepełnosprawnym? Czego możemy nauczyć się od osób niepełnosprawnych? Wysłuchały także utworu z repertuaru Mała orkiestra dni naszych „Piosenka o pomaganiu ludziom”. Dzieci na podstawie ilustracji przedstawiały emocje ciałem, mimiką, grały w memory i poznały historie Gucia który jest jednorożcem a jego grzywa jest magiczna.... :-) Przed nami ostatni moduł - KRAINA ODWAGI.