Przyjaciele ze Szwecji ponownie z nami

30-09-2018 10:25 Przyjaciele

27.09.2018 r. w Przedszkolu Nr 25 w Bielsku-Białej po raz kolejny gościła  9 osobowa delegacja z przedszkola Fantasia Főrskola Fredristal z Helsinborga ze Szwecji, reprezentowana przez dyrekcję i nauczycieli.

W ramach wizyty nasi goście poznali specyfikę pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej poprzez uczestnictwo w zajęciach i zabawach we wszystkich grupach wiekowych, prowadzonych przez  nauczycieli. Zajęcia obejmowały różnorodne treści edukacyjne wspierające wielokierunkową aktywność wychowanków oraz sposoby rozwijania ich zainteresowań. Dużą atrakcją okazały się warsztaty ceramiczne.  Dla nauczycieli była to wspaniała okazja do doskonalenia warsztatu pracy oraz czerpania pozytywnych doświadczeń.

Współpraca międzynarodowa daje możliwość wymiany doświadczeń pedagogicznych, zapoznania się z systemami kształcenia w krajach europejskich, podniesienia jakości pracy w naszej placówce oraz promowania jej poza granicami