Przejdź do treści Przejdź do menu

Realizacja Projektu ''Dookoła Polski'' - grupa V.

11-12-2022 23:32 Grupa V

Przyszedł czas na podsumowanie kolejnego etapu w ramach realizacji projektu ''Dookoła Polski'' :-) Przy okazji realizacji tematyki związanej ze świętem 11 listopada, przedszkolaki poznały wielkich Polaków i dowiedziały się z jakich dokonań zasłynęli. Oprócz woj. mazowieckiego dzieci znają już położenie woj. kujawsko- pomorskiego i woj. lubuskiego. Wysłuchały ciekawostek i obejrzały filmy o atrakcjach w najbardziej znanych miastach takich jak: Bydgoszcz, Toruń - dowiedziały się o  największym średniowiecznym dzwonie w Europie Środkowej Tuba dei oraz o legendzie dotyczącej Toruńskich pierniczków, Gorzów Wielkopolski gdzie często podczas wykopalisk znajdowane są szczątki prehistorycznych zwierząt. 

Polska, to wspaniały kraj i ciągle dowiadujemy się czegoś nowego. Udział w projekcie to dla nas wspaniała przygoda :-)