Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Relacja z wycieczki do Centrum Pasterskiego w Koniakowie

W upalny czerwcowy poniedziałek przedszkolaki z całego przedszkola wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Centrum Pasterskiego w Koniakowie.  Tam poprzez bezpośredni kontakt mogły obserwować owce i kozy oraz pogłębić wiedze z zakresu pasterstwa i jego roli w codziennym życiu ludzi. Podczas prelekcji, przedszkolaki zaznajomiły się z tradycjami kulturowego wypasu owiec. Poznały życie codzienne pasterzy na hali. Dzieci poznały rolę dzwonków, które noszą owce, a także zaznajomiły się ze znaczeniem gry pasterza na fujarce. Przedszkolaki miały okazję skosztować różnych rodzajów serów, a także zobaczyć cały proces ich tworzenia. Poznały właściwości oraz etapy powstawania wełny. Wełna stała się materiałem działań plastyczno-technicznych. Każdy przedszkolak miał okazję wykonać magnes w kształcie owieczki oraz wypełnić kontur owcy prawdziwą  wełną. Wycieczka była wspaniałym doświadczeniem poznania kultury beskidzkich górali. Wszyscy spędziliśmy wspaniały dzień w miłej atmosferze, jednocześnie utrwalając i systematyzując posiadane wiadomości  oraz wzbogacając swoją wiedzę o nowe.