''Sami kiedyś pracować będziemy więc zawody poznajemy'' - grupa V.

05-04-2023 21:28

W ciągu ostatnich tygodniu dzieci z grupy V poznawały różne zawody, zarówno te które już odchodzą w zapomnienie jak i te nowoczesne i współczesne. Wiele radości sprawiła im zabawa w kącikach w których mogły się wcielić w rolę zawodowców w danej dziedzinie.

Celem preorientacji zawodowej było wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.

Bardzo dziękujemy naszym gościom którzy zechcieli zaprezentować nam swoje zawody i pasję:

- mamie Oli dzięki której w większym zakresie poznaliśmy zawód nauczyciela języka angielskiego,

- mamie Agatki dzięki której dzieci poznały zawód krawcowej a nawet miały okazję same spróbować szycia na maszynie,

- wujkowi Zoi który pokazał nam swój świat kolorów w zawodzie fryzjera.

To były bardzo miłe i ekscytujące dla dzieci doświadczenia które będą miło wspominać.

Zapraszamy również do oglądania zakładki ''Galeria prac''.