Spotkanie z policjantem

29-10-2019 11:32 Wszystkie grupy


W dniu 25 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem, na którym przekazano dzieciom informacje na temat   bezpieczenego zachowania się na drodze, umiejętnego przechodzenia przez ulicę. Zwróceno uwagi  przedszkolaków na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na nie w drodze do przedszkola oraz podczas spotkania z nieznajomymi osobami.Dzieci miały możliwość poznania specyfiki zawodu policjanta, zapoznały się z   akcesoriami potrzebnymi policjantom  do pracy. Spotkały się  również z  psem policyjnym- poznały zasady  reagowania na atak  agresywnego psa. Ćwiczyły postawę "żółwia", która chroni w razie ataku takiego czworonoga. Bardzo dziękujemy za piękne spotkanie, które dostarczyło dzieciom  licznych emocji, wzbogaciło ich wiedzę na temat zawodu policjanta oraz nauczyło nowych umiejętności radzenia sobie  w trudnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.