''Strażnicy przyrody'' - grupa 6.

26-04-2021 0:46

„Posadź drzewo- podaj dalej”. Starszaki z grupy 6 zaczęły realizację zadań projektu od zdobywania wiadomości na temat znaczenia lasu w życiu każdego człowieka. Dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, do czego potrzebuje korzeni i jak wykorzystuje w środowisku swoją koronę. Wysłuchały opowiadania „O drzewie, które kochało chłopca”. Wykonały piękne prace plastyczne nt. „drzewo”. Następnie zdobyte wiadomości wykorzystały na zajęciach matematycznych „Wiosenne listki”. Przedszkolaki są bardzo zaangażowane w nasz projekt i z niecierpliwością czekają na posadzenie naszego drzewka. Pozdrawiamy wszystkie przedszkolaki zaangażowane w akcję „Posadź drzewo”. W ramach tematyki o ekologii, świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Ziemi, rozmawialiśmy o tym jak możemy o nią dbać i stworzyliśmy ''Kodeks młodego ekologa''. Natomiast podczas zabawy w Quiz, sprawdziliśmy wiedzę naszych starszaków na temat poznanego komiksu o przygodach bociana Bielskiego i żabki Białej. Brawa  dla naszych wspaniałych młodych ekologów! :-)