Światowy Dzień Ziemi - grupa III.

24-04-2022 23:49

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, wprowadzeniem do tematu było oglądanie filmu edukacyjnego. W naszym przedszkolu dzieciaki o ekologii wiedzą już naprawdę bardzo dużo. Mogliśmy się o tym przekonać w tym wyjątkowym dniu. Dzieci zapoznały się ze sposobami ochrony przyrody, dowiedziały się jak szanować i nie szkodzić Ziemi, co to jest recykling oraz w jaki sposób segregować odpady, oszczędzać wodę i energię elektryczną. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy.

Święto Ziemi przyczynia się do uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na fakt, że na planecie nie żyjemy sami i że to od nas w dużej mierze zależy jakość otaczającego nas środowiska.