Przejdź do treści Przejdź do menu

Świętowanie Dnia Dziecka w grupie 6.

07-06-2021 21:44 Grupa 6


Dzień Dziecka w Polsce tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej często były łamane. Dzieci w naszym kraju mają wiele szczęścia, ponieważ panuje pokój, a one mogą chodzić do bezpiecznych przedszkoli i korzystać z licznych atrakcji. Obchody Dnia Dziecka mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzenia czasu z bliskimi. W tym dniu dzieci otrzymują prezenty i słodycze. Podczas realizowanej tematyki wiele uwagi poświęcono na omówienie praw dziecka. W naszej grupie zorganizowano liczne atrakcje na świeżym powietrzu: rywalizacje sportowe, rozgrywki w piłkę, kolorowe bańki mydlane. W trakcie zabaw nie zabrakło elementów edukacji. Dzieci samodzielnie nawlekały bransoletki ze swoim imieniem, do których wyszukały koraliki z literkami, następnie liczyły wykorzystane koraliki. Atrakcją były również zamki dmuchane, które zostały zamówione przez Radę Rodziców. Był to tydzień ogromnej radości :-)