Przejdź do treści Przejdź do menu

Świętowanie Dnia Kundelka w grupie III.

26-10-2021 21:26 Grupa III

25 października grupa III obchodziła Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wysłuchały bajek, wierszy, kolorowały bohaterów bajki ''Zakochany Kundel'', nie zabrakło również zdjęcia w „pieskowej fotobudce”. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość. To był piękny słoneczny dzień, dlatego korzystaliśmy również z uroków pięknej jesieni:-)