Szanuj energię- chroń klimat.

04-01-2023 23:37

W ramach akcji "Szanuj energię- chroń klimat" dzieci z grupy VI wybrały się na dłuższy spacer do Parku Włókniarza oraz na Plac Mickiewicza, realizując pierwsze zadanie ekologiczne- przedszkolne sposoby pomocy dla zwierząt "Jak przetrwać zimę". Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym dzieci przygotowały dla nich pyszne smakołyki, które zabrały ze sobą do parku i rozwiesiły na drzewach. Czas spaceru był również okazją do obserwacji ptaków w ich środowisku, dzieci wyposażone w lornetki mogły z bliska podpatrzeć ich zwyczaje i zachowanie. Park był miejscem nie tylko rekreacyjnym, ale i edukacyjnym. Podczas swobodnych zabawach na placu zabaw, dzieci utrwaliły sobie kształt poszczególnych liści, a także za pomocą specjalnych lup mogły je obejrzeć z bliska. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.