Tydzień matematyki w grupie VI.

16-02-2023 6:54

Poprzedni tydzień upłynął naszym Przedszkolakom w towarzystwie MATEMATYKI. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach matematycznych. Rozwijały orientację w przestrzeni, utrwalały znajomość figur geometrycznych, przeliczały i klasyfikowały. Poznały narzędzia służące do pomiaru długości, a ważyły różnorodne przedmioty i porównywały ich wagę. Przedszkolaki miały również okazję do zabawy z matą do kodowania, a także uczyły się odczytywać czas na zegarach. Graliśmy w matematyczne i logiczne gry planszowe, które uczyły nas zdrowej rywalizacji, ale także godzenia się  z porażką.

Przez cały tydzień dzieci uświadomiły sobie, że matematyka jest dosłownie wszędzie i wcale nie jest trudna.