Warsztaty teatralne - gr. VI

10-03-2020 16:58

28 lutego dzieci z grupy VI odwiedziły Teatr Lalek Banialuka. Celem wycieczki były warsztaty teatralne oraz poznanie pracy aktora. Po teatrze oprowadzała nas aktorka, Pani Katarzyna Pohl. Pani Kasia opowiedziała o swojej pracy w zawodzie aktora i oprowadziła po magicznych miejscach teatru. Dzieci poznały teatr od kulis: sceny teatralne, pracownię stolarską i plastyczną w której wykonywane są rekwizyty do sztuk teatralnych oraz pracownię krawiecką, w której przygotowywane są kostiumy. Na małej scenie teatru pani Kasia pokazała przedszkolakom lalki teatralne: pacynki, kukły, jawajki, marionetki i opowiedziała historię ich powstania. Był również czas na popróbowanie, jak takimi lalkami poruszać. Wrażeń było bardzo wiele...